1, Don't try at home (ne próbáld meg otthon):
A blogon bemutatom a saját módszeremet, hogy majd mutogathassam a haveroknak, de alkalmazása SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT SEM JAVASOLT, ha mégis belefognál, az esetleg felmerülő károk, balesetek miatt NEM VÁLLALOK SEMMIFÉLE FELELŐSSÉGET.
2, Ha elmentek otthonról és a figyelmeztetésem ellenére mégis fűrészelsz:
-Az a minimum, hogy megnézed a házad állapotát, és nem állsz neki egy falnak, ami 10 fokban kifelé dől, vagy egyébként van rajta még négy másik emelet.
-Megkérdezel egy statikust de legalább 3 kőművest, építészt, építési szakembert stb. hogy egyáltalán lehet-e a falat fűrészelni.
-Rendelkezel némi kőműves szaktudással, kézügyességgel, építőipari tapasztalattal.
-Elolvastál mindent, ami témában itthon fellelhető, fórumokat, kivitelezői leírásokat stb.
-A lényeg, hogy legyél nagyon észnél.
3, Miért?
8 év főállású + plusz kb. 15 év "otthoni" építőipari tapasztalattal állok neki a harmadik öreg és vizes háznak. Az első ház mellett gyakran elmegyek, az utcafronton ember magasságig látszik a vizesedés, pereg a 20 éves vakolat, jó példa, hogy szellőző vakolattal, némi ásással nem lehet megoldani a problémát. A második házat fűrészeltettük, a szigetelés új ház minőségű, 10 éves távlatban is tökéletes a végeredmény. Most a harmadik háznál is vágunk, de van három apró probléma: az anyagiak, a zártsoros beépítés (az egyik ház ráépült a másikra, a másik a harmadikra), és az ütemezés (egyszerre csak a ház felét szeretném szigetelni, a másikat laknám, egyébként is annak a félnek a felújítására sem idő, sem keret nincs).